Dažniausiai užduodami klausimai

Gamyba, pristatymas, apmokėjimas

Įprastas fotoknygų, užrašų knygučių bei darbo kalendorių gamybos laikas yra 3-4 darbo dienos. Fotodrobės pagaminamos per 1-2 darbo dienas. Atvirukai atspausdinami per 1 darbo dieną.

gamybos terminai ir pristatymas

ZOOMBOOK gaminiai pristatomi dviem būdais.
Pristatymas kurjeriu Jūsų pasirinktu adresu nuo 8.00 iki 17.00 val. darbo dienomis. Kurjerio paslaugos kaina - 2,89 EUR. 
Pristatymas į Omniva ir LP express siuntų savitarnos terminalus. Paslaugos kaina - 1,69 EUR. Perkant už 20 € ir daugiau pristatymas nemokamas.

Pastaba: į Omniva ir LP express savitarnos terminalus pristatomos tik šių formatų fotodrobės: 20x30 cm, 30x40 cm, 25x50 cm, 30x30 cm.gamybos terminai ir pristatymas

Kurdami fotoknygą, galutinę jos kainą visada matysite dešiniajame, viršutiniame fotoknygos kūrimo programos kampe. Galutinė fotoknygos kaina priklauso nuo pasirinkto formato, viršelio tipo bei puslapių skaičiaus.

Fotoknygų formatai ir kainos

Apmokėjimas vykdomas per www.paysera.lt mokėjimų sistemą. Galite rinktis jums patogų apmokėjimo būdą:

 • Elektroninė bankininkystė
 • Lietuvos pašto ir „Paypost“ skyriuose
 • Perlo terminaluose
 • MAXIMA LT kasose
 • „Lietuvos spaudos“ ir „Narvesen“ kioskuose
 • Banko skyriuje - grynaisiais
 • Tarptautinė „WebMoney“ sistema

Savo užsakymą galite sekti prisijungę prie savo profilio. Jūsų profilyje saugoma visa atliktų užsakymų istorija. Profilyje matysite ne tik užsakymo atlikimo laiką, bet ir užsakytų gaminių kiekį, sumokėtą pinigų sumą bei pristatymo informaciją. Čia taip pat rasite ir užsakymo metu panaudoto nuolaidos kupono numerį.

Atlikus užsakymą, kiekvienas ZOOMBOOK vartotojas gauna du el. laiškus. Pirmasis laiškas – apmokėjimo patvirtinimas, antrasis – pranešimas apie pagamintą ir išsiuntimui paruoštą gaminį su sąskaita faktūra, šiame laiške taip pat matysite siuntai suteiktą siuntos sekimo numerį. Sekti siuntą galite paspaudę aktyvią nuorodą.


Profilio apžvalga

 

Sąskaitą faktūrą išsiunčiame el. paštu kartu su pranešimu apie paruoštą gaminį. Jei užsakovas yra įmonė, rekvizitus reikia nurodyti atliekant užsakymą. 

Apie gaminius

Visos ZOOMBOOK fotoknygos gaminamos su baltos spalvos priešlapiu. Fotoknygos priešlapis maketavimo metu nerodomas.

Fotoknygos puslapiai yra matiniai arba blizgūs.

Mažiausias puslapių skaičius yra 24 psl., didžiausias – 120 psl.. Puslapiai gali būti pridedami po 8 psl., t.y., puslapių skaičius pridedant papildomus puslapius gali būti 32, 40, 48, 56, 64, 72, 80, 88, 96, 104, 112, 120.

 

Vidiniai užrašų knygutės puslapiai yra baltos spalvos.
Užrašų knygutės puslapiai gali būti:

 • be spaudos (tušti lapai)
 • su linijomis
 • su langeliais

Užrašų knygutės puslapius reikia pasirinkti programoje, meniu skiltyje "Puslapiai".

Vidiniai darbo kalendoriaus puslapiai yra baltos spalvos. Galima rinktis iš:

 • tarptautinio darbo kalendoriaus (anglų kalba)
 • lietuviško-angliško darbo kalendoriaus (lietuvių -anglų kalba).

Kaip naudotis programa?

ZOOMBOOK programa veikia visose interneto naršyklėse, kuriose yra įdiegtas Adobe Flash Player. Naujausią jo versiją galite atsiųsti iš čia

Mes patariame naudoti Google Chrome interneto naršyklę – joje ZOOMBOOK programa veikia greičiausiai.

Vienu metu įkeliamų nuotraukų kiekis neribojamas. Naujas nuotraukas į fotoknygą tiesiai iš savo kompiuterio galite įkelti bet kuriuo metu.

Pilka juosta, matoma fotoknygos maketavimo rėžime, žymi puslapio užlaidas, kurios gamybos metu bus nupjautos iki raudonos linijos. Visi elementai, kurių nupjauti nenorite, nuo šios juostos turi būti patraukti bent 5 mm. Jei maketuojate nuotrauką per visą puslapį, nuotraukos kraštai turi pilnai dengti pilkąją juostą.

Programos meniu skiltyje „Viršelis“ reikia pažymėti lauką „Asmeninis viršelis“.

Fotoknygos viršelio pasirinkimas

Norėdami išsaugoti savo fotoknygą, turite užsiregistruoti arba prisijungti, tuomet spustelėti dešiniajame apatiniame fotoknygos programos kampe esantį mygtuką „Išsaugoti fotoknygą“.

Programoje veikia automatinis saugojimas, kuris, jei esate prisijungęs, fotoknygą bei į programą įkeltas nuotraukas saugoti pradeda po 5 minučių darbo.

Saugojimo metu nuotraukos siunčiamos į serverį. Patariame fotoknygą saugoti dalimis, kitu atveju galutinio maketo saugojimas gali užtrukti. Programoje veikia automatinis saugojimas, kuris, jei esate prisijungęs, fotoknygą bei į programą įkeltas nuotraukas saugoti pradeda po 5 minučių darbo.

Visi sukurti ir išsaugoti gaminiai (išskyrus fotodrobes) saugomi jūsų knygų lentynoje. Kiekvieną jūsų lentynoje esantį gaminį galite bet kada atsidaryti ir koreguoti. Taip pat galite juos kopijuoti, ištrinti arba pakeisti pavadinimą.

Savo knygų lentyną galite pasiekti spustelėję „Mano lentyna".

Prisijungus prie profilio, lentynoje šalia knygos visuomet rodomas jos pavadinimas. Daugiau informacijos apie knygą rasite spustelėję baltos spalvos skaidrią ikonėlę, esančą gaminio dešiniajame apatiniame kamputyje. Matysite fotoknygos formatą, viršelio bei puslapių bloko tipą, puslapių skaičių. Kiekvieną jūsų lentynoje esančią knygą galite bet kada atsidaryti ir toliau kurti. Taip pat galite jas kopijuoti, ištrinti arba pakeisti pavadinimą.

Norėdami peržiūrėti, kaip atrodys atspausdinta fotoknyga, spustelėkite dešiniajame apatiniame fotoknygos kūrimo lange esantį mygtuką „Peržiūrėti knygą“.

Norėdami užsakyti fotoknygą, užrašų knygutę ar darbo kalendorių, spustelėkite dešiniajame apatiniame fotoknygos kūrimo lange esantį mygtuką „Užsakyti knygą“.

Svarbu: Norint atlikti užsakymą ar išsaugoti pradėtą kurti fotoknygą, reikia užsiregistruoti arba prisijungti prie ZOOMBOOK sistemos.

Apie nuotraukas

Į ZOOMBOOK fotoknygų kūrimo programą galima kelti nuotraukas, išsaugotas JPG arba PNG formatu. Kitu formatu išsaugotos nuotraukos gamybos metu bus atspausdintos su iškraipytomis spalvomis.

Parenkant nuotraukas fotoknygai, svarbiausia atkreipti dėmesį į nuotraukų kokybę, rezoliuciją bei raišką (ji turėtų būti ne žemesnė nei 300 dpi). Kitu atveju, nuotrauka fotoknygoje bus neryški. Jei nuotraukos raiška labai žema, programa jus perspės — ant nuotraukos atsiras raudonas šauktukas.

Venkite tamsių nuotraukų: žmonių veidai šešėlyje, fotografuota prieš saulę. Tokios nuotraukos knygai bus per tamsios.

Nuotraukas į knygą galima kelti ir be papildomo paruošimo. Akivaizdžiai per tamsias ar per šviesias nuotraukas bei spalvų sodrumą galima koreguoti programoje.

Pastaba: prisiminkite, kad kompiuterio ekrane nuotraukos dažnai atrodo ryškesnės ir šviesesnės.

Dažniausiai nuotraukų spalvos skiriasi dėl monitoriaus nustatymų, nuotraukos ekrane gali atrodyti šviesesnės ir/ar ryškesnės nei fotoknygoje. Spalvinis skirtumas taip pat atsiranda dėl netinkamai sukalibruoto monitoriaus.

Nuotraukos, atspausdintos fotoknygoje nuo atspausdintų fotolaboratorijoje, skiriasi dėl skirtingos spausdinimo technologijos. ZOOMBOOK fotoknygos spausdinamos ant specialaus, matinio kreidinio MultiArtSilk popieriaus, o spaudos mašina sukalibruota pagal specialius tarptautinius standartus.

El. paštu pagalba@zoombook.lt galite kreiptis norėdami užsisakyti nemokamą pavyzdinį fotoknygos atspaudą (1-2 pasirinktus fotoknygos puslapius).
Pastaba: Šią paslaugą teikiame tik Vilniaus mieste.

Problemos ir jų sprendimai

Šis pranešimas rodomas tuomet, kai fotoknygų maketavimo programa neberanda į ją įkeltų nuotraukų. Saugant fotoknygą, nuotraukos turi būti toje pačioje vietoje, iš kurios jos buvo įkeltos į ZOOMBOOK programą.

Saugojimo metu nuotraukos yra siunčiamos į serverį, o saugojimo laikas priklauso nuo interneto greičio, todėl procesas kartais gali užtrukti, ypač jei saugomi dideli failai. Jei procesas visiškai užstrigo, pabandykite uždaryti knygą ir atidaryti ją iš naujo. Jei atidarius knygą iš naujo, makete bus neišsaugotų nuotraukų, programa paprašys jas įkelti iš naujo.

Klientų sukurtų bei užsakytų fotoknygų maketų neperžiūrime ir netaisome. Atlikus užsakymą, jūsų fotoknyga iš karto perduodama į gamybą. Jei reikia patarimo arba turite klausimų dėl fotoknygos maketo, visuomet galite su mumis susisiekti el. paštu pagalba@zoombook.lt bei telefonu +370 657 20 226.
Šiuo adresu taip pat galite kreiptis norėdami užsisakyti nemokamą pavyzdinį fotoknygos atspaudą (1-2 pasirinktus fotoknygos puslapius).

Fotoknygų maketavimo paslaugos kol kas neteikiame. Norėdami palengvinti jūsų darbą, sukūrėme jums fotoknygų šablonus. Pasirinkite patinkančio stiliaus arba temos šabloną ir įkelkite savo nuotraukas į iš anksto paruoštas vietas.

Ne. Atlikus užsakymą, fotoknygos maketas automatiškai perduodamas į gamybą.

Taip. Prisijunkite prie savo Profilio ir pasirinkite funkciją „Keisti slaptažodį“.

Apie maketavimą

Norėdami fotoknygoje rašyti tekstą, pasirinkite meniu skiltį „Tekstas“ ir teksto lauką tempkite ant puslapio. Spustelėjus teksto lauką du kartus arba paspaudus redagavimo mygtuką dešiniajame viršutiniame teksto lauko kampe, atidaromas teksto redagavimo langas. Tekstą galima rašyti iš karto arba įklijuoti jau parašytą tekstą (kopijuoti Ctrl+C; įklijuoti Ctrl+V).

Pažymėjus tekstą, jį galima formatuoti: keisti šriftą, dydį, spalvą, pakeisti lygiavimą, pastorinti arba pakreipti.

Tekstas

Vienu metu daug nuotraukų kelti nerekomenduojame. Jei kompiuteris silpnas ar lėtas interneto ryšys, gali užstrigti saugojimas arba saugoti labai ilgai. Todėl, jei daug nuotraukų, geriau kelti dalimis.

Galima. Tempdami nuotrauką už jos kampo, didinkite ją tol, kol ji bus norimo dydžio. Norint, kad nuotrauka užpildytų visą pagamintos fotoknygos puslapį ar viršelį, reikia kad ji pilnai dengtų pilką knygos viršelio ar puslapio kraštą.

Pastaba: stenkitės patraukti nuotraukoje esančio žmogaus veidą toliau nuo puslapių sujungimo.

Pagrindiniame meniu pasirinkite skiltį „Rėmelis“. Galite rinktis rėmelio storį ir pažymėti patinkančią spalvą. Norėdami pasirinkti savo spalvą, pasinaudokite pipete. Pipete spustelėjus ant norimos spalvos nuotraukoje, nauja spalva atsiras trečioje spalvų paletės eilutėje. Rėmelį galima pritaikyti vienai nuotraukai, visam atvartui arba visai knygai iš karto.

Nuotraukų rėmelis

Programoje iš spalvotos nuotraukos galite padaryti juodai baltą arba sepiją. Pažymėkite nuotrauką ir atsiradusiame valdymo skydelyje pasirinkite "Spalviniai efektai".

Spalviniai efektai
Kaip veikia fotodrobių programa

Kaip veikia fotodrobių programa

Kaip pasinaudoti kuponu

Kaip veikia fotoknygų programa

Šriftų dydžiai

Kaip taisyklingai sumaketuoti viršelį

Kaip pasinaudoti fotoknygų šablonais

Kaip pasinaudoti fotoknygų šablonais

Kaip sukurti ir užsakyti atviruką internete

Kaip sukurti ir užsakyti atviruką aplikacijoje

Kaip bendrinti fotoknygą

Kaip pasirinkti nuotrauką fotodrobei