Dažniausiai užduodami klausimai

+370 657 20 226

pagalba@zoombook.lt

Pagalba ir informacija telefonu teikiama darbo dienomis nuo 9.00 iki 17.00 val. (12.00-13.00 val. pietų pertrauka). Į elektroniniu paštu pateiktas užklausas stengiamės atsakyti per 24 valandas darbo dienomis.

Gamyba, pristatymas, apmokėjimas

Įprastas klasikinių fotoknygų, užrašinių bei darbo kalendorių gamybos laikas yra 3-4 darbo dienos.

Fotodrobės, sieniniai kalendoriai, plakatai bei atvirukai pagaminami per 1-2 darbo dienas.

PREMIUM fotoknygos pagaminamos per 4 darbo dienas.

Iki 23 val. priimti užsakymai pradedami gaminti kitą darbo dieną.

Gamybos terminai ir pristatymas

Pristatymo terminai Lietuvoje: OMNIVA, VENIPAK bei DPD gaminius pristato per 1-2 d.d., LP EXPRESS šiuo metu pristato per 1-3 d.d.

Greičiausiam pristatymui rekomenduojame rinktis DPD paštomatą arba VENIPAK kurjerį.

Gamybos terminai ir pristatymas

Susiklosčius situacijai, kai negalite laukti pagal įprastus gamybos ir siuntimo terminus, siūlome galimybę atsiimti greičiau.

Pasirinkus šį pristatymo būdą galėsite atsiimti savo užsakymą Vilniaus mieste nuo 7 iki 15 val.

SVARBU: preliminari užsakymo paruošimo data bus matoma krepšelyje prieš pateikiant užsakymą. Kai užsakymas bus pagamintas ir paruoštas atsiėmimui gausite el. laišką su detalia informacija, kur atvykti. 


Gamybos terminai ir pristatymas

Taip, siuntas pristatome į kitas Europos šalis, išskyrus Airiją ir D. Britaniją. Pilną šalių sąrašą matysite krepšelyje pasirinkę pristatymo būdą į užsienį. 

Kainą patogiai galite sužinoti pasinaudoję mūsų skaičiuokle esančia čia.

Maketuodami fotoknygą kompiuteriu kainą redaktoriuje galite rasti paspaudus mygtuką „Užsakyti“ arba spustelėjus mygtuką „Keisti nustatymus“, esantį redaktoriaus viršuje. Kurdami telefone redaktoriuje kainą matysite paspaudę ant trijų brūkšniukų viršutiniame kairiajame kampe ir pasirinkę Knygos savybės.

Galutinė fotoknygos kaina priklauso nuo pasirinkto formato, viršelio tipo, puslapių skaičiaus bei pasirinkto puslapių blizgumo. Nuolaidos pritaikomos prekių krepšelyje įvedus nuolaidos kodą.

Už ZOOMBOOK prekes atsiskaitykite kortele arba elektronine bankininkyste per Paysera mokėjimo sistemą. Apmokėjimas atliekamas pasinaudojant pirkėjo naudojama elektroninės bankininkystės sistema.

Jei įmonei reikalinga išankstinė sąskaita apmokėjimui bankiniu pavedimu - krepšelyje pasirinkite, kad užsakovas yra įmonė, suveskite įmonės rekvizitus ir uždėkite varnelę ant „Išankstinė sąskaita - faktūra“.

Savo užsakymą galite sekti prisijungę prie savo paskyros. Jūsų paskyroje yra skiltis „Mano užsakymai“ - ten saugoma visa atliktų užsakymų istorija. Savo paskyroje matysite ne tik užsakymo atlikimo laiką, bet ir užsakytų gaminių kiekį, sumokėtą pinigų sumą bei pristatymo informaciją. Čia taip pat rasite ir užsakymo metu panaudoto nuolaidos kupono numerį.

Atlikus užsakymą, kiekvienas ZOOMBOOK vartotojas gauna du el. laiškus. Pirmasis laiškas – apmokėjimo patvirtinimas, antrasis – pranešimas apie pagamintą ir atsiėmimui paruoštą gaminį su sąskaita faktūra.

Mano užsakymai

Sąskaitą faktūrą išsiunčiame el. paštu kartu su pranešimu apie pagamintą gaminį. Sąskaitą faktūrą atsisiųsti galima ir iš savo paskyros, skilties „Mano užsakymai“.

Jei užsakovas yra įmonė, rekvizitus reikia nurodyti atliekant užsakymą.

Jei įmonei reikalinga išankstinė sąskaita apmokėjimui bankiniu pavedimu - krepšelyje pasirinkite, kad užsakovas yra įmonė, suveskite įmonės rekvizitus ir uždėkite varnelę ant „Išankstinė sąskaita - faktūra“.

Kuriami gaminiai yra saugojami vienerius metus nuo paskutinės atliktos korekcijos, o užsakyti gaminiai yra saugojami dvejus metus nuo užsakymo datos. Likus 15 dienų iki ištrynimo, klientai apie tai informuojami elektroniniu paštu. Saugojimo laikui artėjant į pabaigą, likusios saugojimo dienos rodomos šalia produktų, skiltyje „Mano lentyna“. Jei norite, kad pasibaigus saugojimo laikui produktas nebūtų ištrintas, galite jį pakartotinai užsisakyti arba atlikti korekcijas ir išsaugoti pakartotinai - taip saugojimo terminas bus pratęstas.

Apie gaminius

Klasikinės fotoknygos gaminamos su baltos spalvos priešlapiu. Fotoknygos priešlapis maketavimo metu rodomas maketavimo programoje.

Kuriant PREMIUM fotoknygą galima pasirinkti tarp baltos ir juodos spalvos priešlapių. Maketavimo metu priešlapiai nerodomi.

Klasikinė fotoknyga
Puslapiai gali būti klasikiniai matiniai, klasikiniai blizgūs arba ekstra blizgūs su UV laku. Klasikinės fotoknygos matiniais bei ekstra blizgiais su UV laku puslapiais gamyboje yra naudojamas 170 gsm MultiArt Silk popierius. Fotoknygos blizgiais puslapiais gamyboje yra naudojamas 200 gsm MultiArt Gloss popierius.

PREMIUM fotoknyga
Puslapiai yra iš 800 gsm aukščiausios kokybės fotopopieriaus, stori ir standūs.

Klasikinė fotoknyga
Klasikiniams matiniams puslapiams būdingas natūralus Silk popieriaus blizgumas, jis nėra visiškai matinis.

Klasikiniai blizgūs lyginant su matiniais yra labai panašūs. Popieriaus storumas beveik toks pats, tik blizgaus popieriaus paviršius yra pats savaime labiau blizgus.

Jeigu norisi itin blizgių puslapių, rekomenduojame rinktis EKSTRA blizgius puslapius su UV laku. Būtent lakas puslapiams suteikia EKSTRA blizgesį. Dėl lako puslapių paviršius turi labai smulkią tekstūrą. 

PREMIUM fotoknyga

Matiniai puslapiai padengti matiniu „Soft Touch“ laminatu. Šis laminatas prigesina spalvas ir suteikia aksominio švelnumo pojūtį, dėl ko lapai yra itin švelnūs ir malonūs liesti. Laminatas suteikia knygai patvarumo, nes apsaugo nuo pirštų antspaudų, saulės bei nedidelės drėgmės. 

Blizgūs puslapiai padengti blizgiu laminatu. Šis laminatas paryškina spalvas, suteikia joms sodrumo ir turi lyg stiklo blizgumo efektą. Laminatas suteikia knygai patvarumo, nes apsaugo nuo UV spindulių bei nedidelės drėgmės.

Klasikinė fotoknyga
Mažiausias puslapių skaičius yra 24 psl., didžiausias – 120 psl. Puslapiai pridedami po 8 psl.

PREMIUM fotoknyga
Mažiausias puslapių skaičius yra 20 psl., didžiausias – 70 psl. Puslapiai pridedami po 2 psl.

Vidiniai užrašų knygutės puslapiai yra gelsvos spalvos. Užrašų knygutės puslapiai gali būti:

  • be spaudos (tušti lapai)
  • su linijomis
  • su taškeliais (dot grid)

Užrašų knygutės puslapius reikia pasirinkti programoje, meniu skiltyje „Puslapiai“.

Vidiniai darbo kalendoriaus puslapiai yra baltos spalvos. Galima rinktis iš:

  • B6, A5, A4 formato darbo kalendorių (jis yra iškart trimis kalbomis - lietuvių, anglų, rusų)
  • A5 planuoklio (anglų kalba)

Spausdinimui yra naudojama sintetinė drobė, kuri turi drobėms būdingą šiek tiek grublėtą paviršių. Drobė yra užtempiama ant medinio porėmio, kurio storis yra 4 - 5 cm.

Kaip naudotis ZOOMBOOK redaktoriumi?

Taip, nuo šiol galite išbandyti naująjį redaktorių telefone. Jis suteiks daugiau galimybių, kurios iki šiol buvo prieinamos tik kuriantiems kompiuteriu: automatinis saugojimas, teminiai šablonai, galimybė įdėti iliustracijas ar fonus, daugiau teksto redagavimo galimybių ir kita. Taip pat atnaujinome automatinį išdėstymą, kuris dar patogiau išdėlios jūsų nuotraukas. 

ZOOMBOOK programos veikia visose interneto naršyklėse. Mes patariame naudoti Google Chrome interneto naršyklę – joje ZOOMBOOK programos veikia greičiausiai.

Kuriant kompiuteriu vienu metu įkeliamų nuotraukų kiekis neribojamas. Nuotraukas į fotoknygą tiesiai iš savo kompiuterio galite įkelti bet kuriuo metu. Redaktoriuje, kuriant telefonu, didžiausias galimas įkelti nuotraukų skaičius yra 120. Jas galite įkelti tiesiogiai iš savo kompiuterio ar socialinių tinklų.

Geltona punktyrinė linija, matoma fotoknygos maketavimo režime, žymi atsargos zoną. Elementus per visą puslapį dėti galite, bet rekomenduojame už geltonos linijos (t.y. kraštuose) nedėti svarbių elementų, kaip pvz tekstas ar žmonių veidai. Gamybos metu dalis vaizdo gali būti nukirsta arba patekti į prasto matomumo zoną ties knygos viduriu.

Taip pat rekomenduojame nedėti 1 nuotraukos per 2 psl, nes knygos viduryje, lenkimo zonoje esantys žmonių veidai ar kiti elementai bus prastai matomi. Norint geriausio rezultato rinkitės PREMIUM fotoknygą, kurioje dėl “Layflat” technologijos nuotrauka per 2 psl. atrodys vientisai ir gražiai.

Sukurto gaminio formatą galite labai paprastai pakeisti:

Kurdami kompiuteriu redaktoriuje paspauskite geltoną mygtuką: Keisti nustatymus.

Kurdami telefonu redaktoriuje paspauskite ant trijų brūkšniukų viršutiniame kairiajame kampe ir pasirinkite Knygos savybės.

SVARBU: kai kurie elementai pakeitus formatą gali būti pakeitę savo vietą, tad prieš užsakydami atidžiai viską peržiūrėkite.

Visas kuriamo gaminio savybes galite pasirinkti kūrimo pradžioje paspaudę mygtuką KURTI arba bet kada pakeisti kūrimo eigoje.

Kurdami kompiuteriu redaktoriuje pakeisti viršelio tipą galite spustelėję geltoną mygtuką Keisti nustatymus.

Kurdami telefonu redaktoriuje paspauskite ant trijų brūkšniukų viršutiniame kairiajame kampe ir pasirinkite Knygos savybės.

Kurdami kompiuteriu redaktoriuje sukeisti puslapius vietomis galite pasirinkę „Visi puslapiai“ režimą. Norėdami perkelti puslapį spustelkite ant jo ir tempkite į norimą įterpti vietą. 

Kurdami telefonu redaktoriuje paspauskite viršutinio meniu juostoje esančią priešpaskutinę ikonėlę (knyga su pieštuku). Norėdami perkelti puslapį spustelėkite ant apvalaus mygtuko su rodyklėmis, trumpai palaikykite ir tempkite norimą puslapį aukštyn arba žemyn.

Norėdami išsaugoti savo gaminį, turite užsiregistruoti arba prisijungti.

Kuriant kompiuteriu redaktoriuje veikia automatinis saugojimas, kuris, jei esate prisijungęs, jūsų kūrinį bei į programą įkeltas nuotraukas saugoti pradeda po 5 minučių darbo. Kūrinys automatiškai išsaugomas kas 5 minutes darbo. Išsaugoti maketo pakeitimus galima ir paspaudus dešiniame redaktoriaus kampe esantį mygtuką Išsaugoti.

Kuriant telefonu kūrinys bus automatiškai išsaugomas kas 2 minutes darbo. Išsaugoti maketo pakeitimus galima ir paspaudus viršutiniame meniu esančią debesėlio ikoną. 

Saugojimo metu nuotraukos siunčiamos į serverį. Patariame fotoknygą saugoti dalimis, kitu atveju galutinio maketo saugojimas gali užtrukti. Kuriant kompiuteriu veikia automatinis saugojimas, kuris, jei esate prisijungęs, fotoknygą bei į programą įkeltas nuotraukas saugoti pradeda po 5 minučių darbo. Kuriant telefonu saugoti pradeda po 2 minučių darbo.

Visi sukurti ir išsaugoti gaminiai saugomi Jūsų knygų lentynoje. Kiekvieną Jūsų lentynoje esantį gaminį galite bet kada atsidaryti ir koreguoti. Taip pat galite juos kopijuoti, ištrinti arba pakeisti pavadinimą.
Savo knygų lentyną galite pasiekti spustelėję „Mano lentyna“.

Prisijungus prie profilio ir nuėjus į skiltį „Mano lentyna“, ant kuriamo gaminio spustelėkite pilką kvadratėlį ir pasirinkite iš galimų veiksmų. Norėdami nukopijuoti - pasirinkite „Kopijuoti“.

Prisijungus prie profilio ir nuėjus į skiltį „Mano lentyna“, ant kuriamo gaminio spustelėkite pilką kvadratėlį ir pasirinkite iš galimų veiksmų. Norėdami ištrinti - pasirinkite „Ištrinti“.

Prisijungus prie profilio ir nuėjus į skiltį „Mano lentyna“ šalia kuriamo gaminio visuomet rodomas jo pavadinimas, formatas bei kaina. Daugiau veiksmų atlikti galite spustelėję pilką kvadratėlį esantį ant kuriamo gaminio. Kiekvieną jūsų lentynoje esantį kuriamą gaminį galite bet kada atsidaryti, peržiūrėti ir toliau kurti. 

Norėdami užsakyti, spustelėkite dešiniajame viršutiniame kūrimo lange esantį mygtuką „Užsakyti“.

Svarbu: Norint atlikti užsakymą ar išsaugoti pradėtą kurti gaminį, reikia užsiregistruoti arba prisijungti prie ZOOMBOOK paskyros.

Apie nuotraukas

Į ZOOMBOOK redaktorių galima kelti nuotraukas, išsaugotas JPG arba PNG formatu. 

Parenkant nuotraukas, svarbiausia atkreipti dėmesį į nuotraukų kokybę, rezoliuciją bei raišką (ji turėtų būti ne žemesnė nei 300 dpi). Kitu atveju, nuotrauka bus neryški. Jei nuotraukos raiška labai žema, programa jus perspės — ant nuotraukos atsiras raudonas šauktukas.

Venkite tamsių nuotraukų: žmonių veidai šešėlyje, fotografuota prieš saulę. Tokios nuotraukos knygai bus per tamsios.

Čia rasite patarimus dėl nuotraukos parinkimo fotodrobei ar plakatui.

Nuotraukas galima kelti ir be papildomo paruošimo. Akivaizdžiai per tamsias ar per šviesias nuotraukas bei spalvų sodrumą galima koreguoti programoje.

Pastaba: prisiminkite, kad kompiuterio ekrane nuotraukos dažnai atrodo ryškesnės ir šviesesnės.

Dažniausiai nuotraukų spalvos skiriasi dėl monitoriaus nustatymų, nuotraukos ekrane gali atrodyti šviesesnės ir/ar ryškesnės nei fotoknygoje. Spalvinis skirtumas taip pat atsiranda dėl netinkamai sukalibruoto monitoriaus.

Nuotraukos, atspausdintos fotoknygoje nuo atspausdintų fotolaboratorijoje skiriasi dėl skirtingos spausdinimo technologijos. ZOOMBOOK fotoknygos spausdinamos ant specialaus popieriaus, o spaudos mašina sukalibruota pagal specialius tarptautinius standartus.

El. paštu pagalba@zoombook.lt galite kreiptis iškilus bet kokiems klausimams dėl fotoknygų spaudos.

Taip, galite naudoti nuotraukas darytas telefonu. Tačiau parenkant nuotraukas, svarbiausia atkreipti dėmesį į nuotraukų kokybę, rezoliuciją bei raišką (ji turėtų būti ne žemesnė nei 300 dpi). Kitu atveju, nuotrauka bus neryški. Jei nuotraukos raiška labai žema, programa jus perspės — ant nuotraukos atsiras raudonas šauktukas. Rekomenduojame nuotraukas iš telefono daryti mažesnes, pavyzdžiui fotoknygos atveju, dėkite 3-4 nuotraukas į puslapį, o ne 1 nuotrauką per visą puslapį ar atvartą.

Venkite tamsių nuotraukų: žmonių veidai šešėlyje, fotografuota prieš saulę. Tokios nuotraukos bus per tamsios.

Norint naudoti popierines nuotraukas, geriausia būtų jas nuskenuoti ir išsaugoti JPG formatu - tada jas bus galima įsikelti į redaktorių. Kitas būdas yra nuotraukas perfotografuoti, tačiau jei pasirenkate šį būdą, įsitikinkite, kad perfotografuotos nuotraukos yra raiškios, neišsiliejusios.

Taip, galite. 

BET. Jeigu kuriate klasikinę fotoknygą rekomenduojame per 2 psl dėti vieną nuotrauką taip, kad per knygos lenkimo liniją nepapultų niekieno veidas. Geriau nuotrauką kadruokite taip, kad visi veidai būtų arčiau puslapio išorinio krašto.  Nes jeigu iškadruosite taip, jog veidas bus per vidurį knygos - gavę ją galite likti nusivylę, jog nesimato veido gerai. 

Jeigu kuriate PREMIUM fotoknygą, vieną nuotrauką per 2 puslapius galite dėti drąsiai, kaip tik jums gražu. Layflat technologija leidžia PREMIUM fotoknygą atversti 180 laipsnių kampu.

Problemos ir jų sprendimai

Šis pranešimas rodomas tuomet, kai redaktorius neberanda į ją įkeltų nuotraukų. Saugant gaminį, nuotraukos turi būti toje pačioje vietoje, iš kurios jos buvo įkeltos į ZOOMBOOK programą.

Saugojimo metu nuotraukos yra siunčiamos į serverį, o saugojimo laikas priklauso nuo interneto greičio, todėl procesas kartais gali užtrukti, ypač jei saugomi dideli failai. Jei procesas visiškai užstrigo, pabandykite uždaryti redaktorių ir atidaryti ją iš naujo. Jei atidarius gaminį iš naujo, makete bus neišsaugotų nuotraukų, programa paprašys jas įkelti iš naujo.

Klientų sukurtų bei užsakytų fotoknygų maketų neperžiūrime ir netaisome. Atlikus užsakymą, Jūsų gaminys iš karto perduodamas į gamybą. Jei reikia patarimo arba turite klausimų dėl maketo, visuomet galite su mumis susisiekti el. paštu  pagalba@zoombook.lt arba telefonu
+370 657 20 226.

Fotoknygų maketavimo paslaugos neteikiame. Norėdami palengvinti jūsų darbą, sukūrėme jums šablonus. Pasirinkite patinkančio stiliaus arba temos šabloną ir įkelkite savo nuotraukas į iš anksto paruoštas vietas. Taip pat fotoknygą sukursite greičiau, jeigu pasirinksite automatinį nuotrauką išdėstymą, kuris jūsų nuotraukas sudėlios per kelias sekundes.
 

Ne. Atlikus užsakymą, maketas automatiškai perduodamas į gamybą.

Prisijungimo lange spustelėkite mygtuką „Pamiršau slaptažodį“ - naujai atsidariusiame lange įveskite savo slaptažodį ir slaptažodžio keitimo nuoroda bus atsiųsta į Jūsų elektroninį paštą.

Taip. Prisijunkite prie savo Paskyros ir pasirinkite funkciją „Keisti slaptažodį“.

Priklausomai nuo naudojamo el. pašto, ZOOMBOOK siunčiami laiškai retkarčiais gali patekti į SPAM (šlamšto), reklamų ar socialinių tinklų pranešimų aplankalus esančius elektroniniame pašte. Rekomenduotume patikrinti šiuos ar kitus aplankalus Jūsų elektroniame pašte, kuriuo registravotės ZOOMBOOK sistemoje.

Apgailestaujame, tačiau tokios galimybės nėra. 

Pirmiausia į krepšelį įsidėkite pirmąjį gaminį. Tą galite padaryti prisijungę prie profilio ir nuėję į skiltį „Mano lentyna“, ant kuriamo gaminio spustelėkite pilką kvadratėlį ir pasirinkite „Atidaryti“. Patekę į redaktorių spauskite „Užsakyti“. Patekę į krepšelį spauskite ant mygtuko „Pridėti kitą produktą“. Vėl pakartokite visą procesą nuo pradžių tik su kitu gaminiu.

Lojalumo programa, nuolaidos kodai, dovanų kuponai

Su kiekvienu užsakymu Jums grįžta iki 5% sumokėtų pinigų, kurie konvertuojami į specialius ZOOMBOOK taškus. Jais galima apmokėti iki 30% Zoombook krepšelio sumos! Lojalumo programos taisykles rasite skiltyje Mano paskyra - Lojalumo lygiai.

Lojalumo taškų kiekis ir lojalumo lygis rodomas skiltyje Mano paskyra - Lojalumo lygiai.

Nuolaidos kodą įvesti galėsite prekių krepšelio žingsnyje „Apmokėjimas“ esančioje eilutėje „Nuolaidos kodas / Dovanų kuponas“.

Apgailestaujame, tačiau pamiršus pirkimo metu įvesti nuolaidos kodą - pinigų negrąžiname. 

Dovanų kupono kodą įvesti galėsite prekių krepšelio žingsnyje „Apmokėjimas“ esančioje eilutėje „Nuolaidos kodas / Dovanų kuponas“