• NET 30% nuolaida DARBO KALENDORIAMS
 •  

40 % nuolaida

mokslo metų fotoknygoms

Kurti

 

Apie akciją

Šia akcija siekiame prisidėti prie vieno gražiausio gyvenimo periodo išsaugojimo. Skatiname kurti fotoknygas, padėsiančias įamžinti akimirkas mokykloje ir gražioje vaikystėje! Akcija skirta ugdymo įstaigoms (darželiams, mokykloms, universitetams, būreliams, neformalaus ugdymo organizacijų bendruomenėms). Užsakant 10 vnt. ir daugiau mes suteiksime 40% nuolaidą. Mokėtojas neprivalo būti juridinis asmuo, svarbiausias kriterijus - fotoknygos turinys.

 

Kaip suteikiama nuolaida?

Nuolaida suteikiama užsakymo procese pritaikius nuolaidos kodą. Nuolaidos kodą suteiksime, jei parašysite el.p. pagalba@zoombook.lt. Nurodykite ugdymo įstaigos pavadinimą, kontaktinį asmenį, telefono numerį ir mes pasidalinsime unikaliu nuolaidos kodu.

 

Nemokama pavyzdinė knyga

Atlikome apklausą, kurioje paklausėme ar knygos pavyzdys Jums padėtų apsispręsti įsigyjant knygas. Sulaukėme daug tam pritariančiųjų, tad kviečiame kreiptis ir mes atsiųsime Jums pavyzdinę knygą.

Fotoknygos pavyzdį papildėme idėjomis ir kita naudinga informacija: kaip pasiruošti fotoknygos kūrimui, ko Jums prireiks bei kita. Ši knyga puikus įrankis prisatyti idėją tėvelių susirinkimo metu. Rašykite el.p. pagalba@zoombook.lt, nurodykite ugdymo įstaigos pavadinimą, kontaktinį asmenį, telefono numerį bei Omniva ar LP express savitarnos terminalą į kurį norėtumėte gauti knygą. Per 3 dienas pristatysime Jums knygą NEMOKAMAI.

 

Fotoknygų pristatymas Jūsų mokykloje

Išsamiau apie ZOOMBOOK gali papasakoti mūsų atstovas. Jums pakvietus, atvyksime ir supažindinsime tėvelius ar mokytojus.

ZOOMBOOK komanda šiais metais pasidalins su Jumis populiariausiomis fotoknygos kūrimo idėjomis. Taip pat supažindinsime kaip jas galėtumėte įgyvendinti Jūs, vaikučių mama, mokytoja, klasės atstovė ar kiti besirūpinantys vienų gražiausių prisiminimų, patirtų darželyje, mokykloje, būrelyje ar kitose ugdymo įstaigose, išsaugojimu.

Idėjos fotoknygos viršeliui

Ši knyga unikali ir išskirtinė, tad siūlome išskirtinumą pabrėžti ir viršeliu. Sukurkite knygą asmeniniu viršeliu. Kokias idėjas siūlome?

Galite dekoruoti ir papuošti knygą bendra grupės ar klasės nuotrauka. Nepamirškite nurodyti grupės ar mokyklos pavadinimo. Manome, jog labai svarbu pažymėti ir metus, kuriuos praleidote šiame būryje draugų.

Sukurkite knygos viršelį su kiekvieno vaiko nuotrauka ir vardu. Kiekvieno vaiko viršelis bus ypatingas - pristatantis vieną iš knygos herojų.

Su bendraklasiais, darželio draugais ir bendraminčiais galite supažindinti jų nuotraukas pristatydami jau viršelyje. Sukurkite populiarų portretų koliažą. Nepamirškite įtraukti auklėtojos ar mokytojos portreto.

Idėjos pirmajam fotoknygos puslapiui

Pirmosios auklėtojos, mokytojos veikiausiai pažįsta vaikus geriau nei bet kurios kitos, kurias sutiksite mokykliniame kelyje. Tikriausiai kiekviena gali papasakoti, kokie auklėtiniai buvo pirmosiomis dienomis, kokie yra šiandien?

Kokios populiarios šiuo metu yra asmenukės! Sukelkite asmenukes į vieną puslapį, papildykite puslapį vardais, kad vieni pirmųjų draugų niekuomet nebūtų pamiršti.

Ar turitę dainą, kurią galėtumėte vadinti klasės/grupės himnu? O galbūt Jums labai artimas mokyklos himnas? Pirmąjį puslapį papildykite jo ištrauka.

Skirkite pirmąjį puslapį mokytojos ar auklėtojos nuotraukai ir palinkėjimui.

Idėjos vidiniams puslapiams

Itin patraukliai atrodo nuoseklumą turinčios knygos. Kokią seką suteikti Jūsų knygai? Gaite atsižvelgti į turimų nuotraukų archyvą. Puslapius galite suskirstyti į temas. SIūlomos temos:

 • išdykaujantys vaikai ir laikas lauke;
 • metas miegui;
 • mokyklos/darželio šventės (šv. Kalėdų karnavalas, Mamos ir Tėčio diena, Rugsėjo pirmosios akimirkos, Rudenėlio šventė ir kt.);
 • pamokų metas arba laikas ugdymuisi;
 • klasės berniukai (pavadinkite juos „Geriausiais berniukais grupėje/klasėje“), klasės mergaitės (kurios taip pat nusipelnė „Geriausiųjų“ titulo);
 • šmaikščių nuotraukų galerija: nuo aukščiausio iki žemiausio, muzikuojantys vaikai su instrumentais ir kt..

Nepamirškirte prierašų, jei turite galimybę, suskirstykite juos pagal datas. Rekomenduojame nurodyti puslapyje atsispindinčią temą.

Kitas originalus ir išskirtinis būdas vidiniams puslapiams dėstyti

Ar pamenate klasės, kiemo ar užklasinės veiklos draugams dalijamas ir gaunamas anketas, klausimynus, palinkėjimų knygas? Sukurkite vidinius puslapius, taip, jog jie pakeistų sąsiuvinius ar užrašų knygeles. Kaip siūlome tai įgyvendinti? Pirmiausia vieną knygos puslapį skirkite vienam grupės nariui, klasės mokiniui.

Puslapį papildykite viena nuotrauka ir piešiniu. Juk piešiniai vienas iš būdų pažinti asmenybę! Greta nuotraukos nurodykite vardą. Jei vaikų piešiniai piešti skirtingomis temomis, pažymėkite, kas atsispindi vaiko kūrinyje. Būdami vyresniais ar baigdami pirmąją klasę vietoje piešinio, galite pasidžiaugti pirmosiosmis raidėmis ar kitu svarbiu žingsniu!

Jei esate vyresni, fotoknygos puslapius papildykite klausimynu. Klausimynas gali būti ne tik „aš apie save“, jį galite sukurti ir taip, jog nuomone apie vaikus pasidalintų klasės draugai, pastebėjimus pažymėtų ir mokytoja. Daugiau apie klausimynus, anketas ir jų pavyzdžius žr. žemiau.

Būkite drąsūs ir komplektuokite pasiūlymus. Puslapį papildykite anketa, piešiniu ir nuotrauka. Jei galite vienam vaikui skirti daugiau nei puslpį, antrajį papildykite nuotraukomis su artimiausiais draugais, mokytojais, galbūt net augintiniais ar mėgstamos veiklos akimirkomis.

Paskutinysis puslapis

Paskutinysis puslapis ne mažiau svarbus nei pirmasis. Rekomenduojame užsakyti tokią pačią knygą visiems darželio ar klasės vaikams. Paskutinysis puslapis gali padaryti knygą išskirtine kiekvienam! Jei tai išleistuvių knyga, šio puslapio užpildymas gali tapti puikia pramoga šventės metu.

Paskutinį puslapį palikite tuščią. Nurodykite tik jo temą. Tema gali būti „Palinkėkite man“, „Geriausių draugų parašai“, „Slapyvardžiai ir kaip mane rasti“.

Kitas originalus būdas puslapiui užpildyti - pirštų antspaudai. Nurodykite kiekvienam pirštukui skirtą vietą, pažymėdami ją vardu, ir pakvieskite visus draugus papuošti paskutinįjį knygos puslapį.

Patarimai ir kita naudinga informacija

ZOOMBOOK džiaugiasi vystydamas šią gražią, fotoknygų ugdymo įstaigoms kūrimo, idėja ir nori pasidalinti su Jumis dažnai kylančiais klausimais, atsakymais bei patarimais.

 

Nuotraukos

ZOOMBOOK vykdytos apklausos duomenimis daugelis (daugiau nei 70 %) ugdymo įstaigoms sukurtų fotoknygų yra užpildytos paprastomis, kasdienėmis fotografavimo priemonėmis atliktomis nuotraukomis. Pasiūlysime Jums būdus, kaip sukaupti nuotraukas. Visai šiai ir kitai veiklai nesidrovėkite įtraukti tėvelių. Apklausa patvirtino, jog tėveliai - didžiausi pagalbininkai.

 1. Nuotraukos gali būti surinktos iš darželio/mokyklos archyvo t.y. įvariausių švenčių, renginių, ekskursijų, ir kt..
 2. Jei norite pavienių vaiko portreto nuotraukų, paprašykite jų tėvelių atsiųsti po vieną nuotrauką, kuri bus patalpinta į vaikui skirtą puslapį.
 3. Smagi fotosesija klasėje. Pakvieskite į šį įvykį tėvelius, neabejojame, jog bus norinčių prisijungti. Nufotografuokite kiekvieną vaiką atskirai. Idėjos nuotraukoms: prie klasėje esančios lentos, darželio ar klasės kieme, mokykliniame suole. Fotografuodami patys nepamirškite bendros klasės nuotraukos ir mokytojos ar klasės auklėtojos portreto. Fotosesiją papildykite smagiomis nuotraukomis „nuo žemiausio iki aukščiausio“, „mergaičių būrys“, „berniukų burys“. Vaikų nuotraukos, kuriose jie su savo pomėgį atskleidžiančiu daiktu ir kt..
 

Piešiniai

Supažindinkite vaikus su kuriama fotoknyga. Skirkite vieną dieną ar pamoką, kurios metu pakvieskite knygos herojus tapti dar atsakingesniais ir kruopštesniais. Aptarkite, kokia tema universaliausia kiekvienam?
Mūsų siūlomos temos:

 1. Svajonių profesija;
 2. Dekoruoti inicialai;
 3. Dailyraštis sąsiuvinyje;
 4. Mano šeima;
 5. Gražiausia ir įsimintiniausia diena darželyje/mokykloje.

Piešinius perfotografuokite arba nuskenuokite. Išsaugokite nuskenuotus piešinius kaip paveikslėlius t.y. JPG arba PNG formatu. Galie piešinius nufotografuoti ir vaikų rankose, tokiu būdu išsaugosite ir kūrinio autoriaus nuotrauką!

Anketa klausimynas

Sukurdami anketą suteiksite galimybę vaikams ir jų tėveliams stebėti, kaip keičiasi vaiko mintys, tikslai, svajonių profesija ir visa, apie ką mes galvojame!

 

Kokia gali būti anketos tema?

Apie mane

Klausimai: Aš apie save, Draugai apie mane, Mokytoja apie mane.
atsisiųsti

Aš - dabar ir ateityje

Klausimai: Mano svajonių profesija, Patarimas sau, Patarimas ar palinkėjimas man.
atsisiųsti

Svajonės ir aš

Klausimai: Didžiausia svajonė, Nuostabu būtų jei gyvenčiau, Jei turėčiau burtų lazdelę.
atsisiųsti
 

Pasiūlymai anketos užpildymui.

Atspausdinkite vieną iš siūlomų anketų. Išdalinkite jas. Paprašykite vaikų nurodyti savo vardus ir užpildyti anketas. Užpildytas anketas surrinkite. Jei pasirinksite anketą, kurioje yra klausimas „Draugai apie mane“, kiekvieno vaiko paprašykite nurodyti vardą anketoje. Nustatytkite seka, kuria kiekvienas vaikas, parašęs savybę už kurią vertina bendraklasį, siųstų anketą kitam. Taip visi vaikai anonimiškai užpildys šį klausimą. Dar vienas būdas anektai užpildyti, išsiųsti anketą el.p. tėveliams, kurie drauge su vaikais užpildytų anketą ir elektroniniu paštu atsiųstų Jums atsakymus.

 

Kaip anketas perkelti į fotoknygą?

Anektas galite perkelti dviem būdais: galite sukurti teksto laukus fotoknygos puslapiuose ir perrašyti atsakymus ranka; galite nufotografuoti arba nuskenuoti anketas ir išsaugoti jas kaip paveikslėlius t.y. JPG arba PNG formatu.

Šablonai ir savarankiškai kuriama knyga

Kas yra fotoknygos šablonas?

Fotoknygos šablonas tai sumaketuota fotoknyga, turinti paruoštą foną, dekoruojančias iliustracijas, numatytas vietas tekstams ir nuotraukoms. Daugeliu atvejų šabloną taip pat galite koreguoti. Nereikalingus elementus, vietas nuotraukoms pašalinti, prireikus - papildyti.

Kurti knygą su šablonu galite pasirinkę norimą formatą, paspausdę ant norimo šablono.

Kurti

Šablonų ugdymo įstaigoms pavyzdžiai

Kas yra savarankiškai kuriama knyga?

Savarankiškai kuriama knyga yra ta, kurią Jūs kuriate naudodami ZOOMBOOK fotoknygų kūrimą programą. Joje patys galite pasirinkti puslapių foną, iliustracijas, paveikslėlius, papildyti norimu, neribotu kiekiu nuotraukų, papildyti puslapius tekstu ir kt..

Norėdami kurti knygą be šablono, pasirinkite formatą ir paspauskite ant pirmosios baltos spalvos knygos.

kurti

Daugiau informacijos apie fotoknygas rasite ČIA.

Fotoknygos kainos skaičiuoklė

Kainos nurodytos be nuolaidos.

Mažiausias puslapių skaičius yra 24 psl., didžiausias – 120 psl.

Gamybos terminai ir pristatymas